Wiadomości

Podsumowanie działań Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2018

Data publikacji 04.06.2018

Długi weekend za nami. Dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej służby, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu tarnogórskiego czuwało kilkudziesięciu policjantów. Od 30 maja do 3 czerwca, na drogach naszego powiatu doszło do wypadków drogowych, kolizji oraz odnotowano też przypadki kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Podczas długiego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Policyjna akcja „Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2018 r.” ozpoczęła się o 6.00 rano 30 maja, a zakończyła 3 czerwca o 22.00. Na trasach wylotowych z miasta można było spotkać więcej patroli. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu tarnogórskiego czuwali policjanci oraz funkcjonariusze innych służb. Od środy do niedzieli doszło do 4 wypadków, w których 4 osoby zostały ranne. Ponadto odnotowano 24 kolizje drogowe. Policjanci ujawnili również 7 nietrzeźwych kierujących w tym 4 rowerzystów i 3 kierujących pojazdami mechanicznymi.

Jest wiele osób, które będą dopiero wracać z długiego weekendu, dlatego apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Przypominamy aby jeszcze przed wyjazdem sprawdzić czy: pojazd jest sprawny; czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji). W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!