Przedszkolaki odwiedziły policjantów - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Przedszkolaki odwiedziły policjantów

Data publikacji 12.10.2018

Dzieci z Przedszkola nr 1 „Wesoła Jedyneczka” w Tarnowskich Górach, odwiedziły tarnogórską komendę Policji. Mundurowi przygotowali dla nich wiele atrakcji. Mali goście mieli okazję zwiedzić budynek komendy i poznać ciekawostki policyjnej służby. Przy tej okazji dowiedzieli się także jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Zawód policjanta to marzenie niejednego chłopca i niejednej dziewczynki, dlatego często różne placówki oświatowe zwracają się z prośbą o możliwość zwiedzenia Komendy Policji i zaprezentowania zawodu policjanta. Tarnogórscy dzielnicowi oraz policjantka z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii zorganizowali spotkanie z milusińskimi w budynku komendy. Policjanci, zwiedzanie komendy zaczęli od pogadanki i przypomnienia najmłodszym numerów alarmowych oraz podstawowych zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Następnie milusińscy mogli dowiedzieć się od stróżów prawa jak wygląda ich codzienna służba. Policjantów pracujących w tarnogórskiej policji nie trzeba było informować o tej wizycie, ponieważ, gdy dzieci pojawiły się na korytarzach, robiło się głośno i słychać było dużo śmiechu. Maluchy były ciekawe wszystkiego i zawsze chętnie rozmawiały z policjantami na temat ich pracy.

Nowe doświadczenie było wspaniałym przeżyciem dla przedszkolaków. Spotkanie z policjantami okazało się ogromną atrakcją, które przyniosło wiele uśmiechu. Mamy nadzieję, że wizyta w Komendzie zostanie w pamięci najmłodszych na długi czas.