Wiadomości

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 07.02.2020

W ciągu ostatniej doby policjanci zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Jeden z zatrzymanych, posiadał również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pokazuje to, jak ważne są kontrole mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą „na podwójnym gazie". O losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

Do pierwszego zatrzymania doszło w miejscowości Wieszowa. Policjanci ze Zbrosławic skontrolowali kierującego chevroletem. Okazało się, że 44-letni mężczyzna był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdował się blisko promil alkoholu. Natomiast ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 52-letni kierowca bmw, którego skontrolowali policjanci z Tworoga. Oprócz tego mieszkaniec powiatu tarnogórskiego miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kierującym „na podwójnym gazie" grożą teraz surowe konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna, który nie zastosował się do orzeczonych przez sąd środków karnych, może trafić do więzienia nawet na 5 lat.