Potrącona rowerzystka - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Potrącona rowerzystka

Data publikacji 20.05.2020

Policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Bytomskiej w miejscowości Wieszowa. W zdarzeniu poszkodowana została rowerzystka, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Do wypadku z udziałem rowerzystki doszło wczoraj około godziny 14.30. Obsługujący to zdarzenie policjanci wstępnie ustalili, że 18-letnia kierująca samochodem marki Fiat Punto, na rondzie, nie zachowała należytej odległości i potrąciła kierującą jednośladem - 63-letnią kobietę. Mieszkanka Zabrza z obrażeniami ręki trafiła do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Pogoda za oknem sprzyja wycieczkom rowerowym, dlatego każdego dnia na drogach można spotkać wielu cyklistów. Niestety nie każda podróż na dwóch kółkach kończy się szczęśliwie i to zarówno z winy kierowców samochodów, jak i samych rowerzystów. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg. Konsekwencje zdarzenia drogowego dla rowerzysty mogą być bardzo poważne, a czasem tragiczne, gdyż w przeciwieństwie do kierowcy samochodu nie ma on żadnej ochrony przed upadkiem czy zderzeniem.

Należy również pamiętać, iż rower-jako pojazd uczestniczący w ruchu drogowym powinien być wyposażony w:

  • światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej z przodu,
  • światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające-z tyłu,
  • co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,
  • dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.