Wiadomości

Tragedia na drodze. Zginął kierowca motoroweru

Data publikacji 12.10.2020

Tarnogórscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Połomi. Jadący skuterem 22-latek zderzył się z samochodem osobowym. Pomimo szybkiej reanimacji mężczyzny, mieszkaniec powiatu tarnogórskiego zmarł. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i rozsądek za kierownicą.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 17.00 na skrzyżowaniu ulicy Słonecznej z ulicą Pyskowicką w Połomi. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22-letni kierowca motoroweru marki Romet, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z samochodem osobowym marki Nissan Qashqai, którym kierował 52-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego. Pomimo szybkiej reakcji świadków, mieszkańca powiatu tarnogórskiego nie udało się uratować. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Miejsce wypadku zabezpieczali policjanci, którzy wyznaczyli objazdy. Okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia, wyjaśniać będzie miejscowa prokuratura we współpracy z tarnogórską jednostką policji.

Pamiętajmy, że w konfrontacji z samochodem kierowcy jednośladów zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem.

Każdy, kto wsiada na motocykl, powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych, nieprzemyślanych zachowań. Poruszając się z nadmierną prędkością, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie pozwala kierowcom samochodów na jego dostrzeżenie.

  • Na fotografii widać: W przydrożnym rowie czerwony parawan z napisem STRAŻ, obok którego znajduje się rozbity Nissan Qashqai.
  • Zdjęcie przedstawia leżący na trawie, rozbity motorower
  • Na zdjęciu widać leżący w rowie samochód osobowy. Auto ma podniesioną do góry maskę, rozbity przód i przednią szybę.